Polecane przez Skąpiec

 

Zadzwoń i zapytaj o ofertę!

 Wysokiej jakości nadruki

 

Kalkulacja kosztu nadruku na produktach

 Szybko oblicz cenę nadruku online

Newsletter

  • Klienci zapisani na newsletter

Producenci

Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów podatkowych wydatków na eleganckie ubranie. Chyba że je oznakuje – donosi Rzeczpospolita.


Z interpretacji skarbówki jasno wynika: szanse na rozliczenie garnituru w kosztach przedsiębiorca ma tylko wtedy, gdy jest na nim trwałe logo firmy. Jego brak oznacza, że ubranie jest używane w celach osobistych.
Ubiór utraci charakter odzieży osobistej tylko wówczas, gdy zostanie w sposób trwały opatrzony logo firmy - tak Izba Skarbowa w Poznaniu (interpretacja nr ILPB1/415-457/13-3/IM) odpowiedziała pracownikowi marketingu zajmującemu się budowaniem sieci sprzedaży. Dodała, że ten warunek jest spełniony, jeśli na garniturze zostanie wyszyte logo, nie wystarczy noszenie przypinanego znaczka.

Z kolei Izba Skarbowa w Warszawie (interpretacja nr IPPB1/415-1541/12-2/JB) uświadomiła pytającemu o biznesowe stroje prawnikowi, że uzyskiwanie przychodów z działalności gospodarczej nie jest uzależnione od rodzaju noszonej odzieży.

Fiskusowi przyznają rację sądy. Przekonał się o tym doradca podatkowy, który przegrał spór o garnitur w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie (sygn. III SA/Wa 2323/12). Sędziowie upomnieli go, że nie ma przepisów nakazujących doradcy podatkowemu wykonywanie czynności zawodowych w określonym stroju.

Więcej w Rzeczpospolitej z 18 października 2013 r.

 

Rzeczpospolita (2013-10-29), autor: Przemysław Wojtasik, oprac.: GR


Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Tax 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Podane ceny są cenami netto

Realizuj zamówienie

Promocje produktowe